Özel Efekt Uygulamaları

Metalico Sedef Katkılı Dekoratif Boya:

Metalico uygulamasına geçilmeden önce uygulama yapılacak yüzeyin durumu değerlendirilmelidir.  Yüzey yağ, kir ve yabancı maddelerden arındırılır. Düzgün olmayan yüzeylere Smart macun uygulanarak düz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

Zemin hazırlıkları tamamlanan yüzeye tercih edilen renkte Smart Silikonlu Mat, % 10 oranında temiz su ile inceltilerek uygulanır.

İlk kat uygulama kuruduktan sonra ikinci kat Smart Silikonlu Mat yine %10 oranında su ile inceltilerek yüzeye uygulanır. Yüzey hava şartlarına bağlı olarak 3-4 saat kurumaya bırakılır.

Zemin rengi kuruduktan sonra tercih edilen renkteki Metalico % 10 oranında su ile inceltilerek, tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılır.

Metalico rulo yardımı ile yüzeye uygulanır. Uygulamanın hemen ardından, yüzeyin kuruması beklenmeden, efect blok deri aparatı ya da istenilen desene göre diğer aparatların yardımı ile desen verilerek uygulama tamamlanır.

Metalico %10 oranında su ile inceltilerek, 5 °C’nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulanmalıdır. 1 kg Metalico ile 6 – 8 m² alan boyanabilir.

 

Velvetto Soft Kadife Desenli Soft Mat Dekoratif Boya

Velvetto Soft uygulamasına geçilmeden önce uygulama yapılacak yüzeyin durumu değerlendirilmelidir. Yüzey yağ, kir ve yabancı maddelerden arındırılır.  Düzgün olmayan yüzeylere Smart macun uygulanarak düz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

Zemin hazırlıkları tamamlanan yüzeye uygulaması yapılacak Velvetto Soft rengine uygun renkte Smart Silikonlu Mat, % 10 oranında temiz su ile inceltilerek uygulanır.

Zemin rengi kuruduktan sonra tercih edilen renkteki Velvetto  Soft ihtiyaç halinde % 5 oranında su ile inceltilerek, tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılır.

Velvetto Soft rulo yardımı ile yüzeye uygulanır. Yüzeyde tam kuruma gerçekleşmeden, özel mala yardımı ile dairesel hareketlerle ürüne desen verilir.  Yüzey hava şartlarına bağlı olarak 4-6 saat kurumaya bırakılır.

İlk kat uygulama kuruduktan sonra ikinci kat Velvetto Soft dekoratif mala yardımı ile yüzeyde ince bir tabaka oluşturacak şekilde uygulanır. Uygulamanın ardından yüzeyin kuruması beklenmeden özel mala yardımı ile yüzeye dairesel hareketlerle desen verilir.

Velvetto Soft 5 °C’nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulanmalıdır. 1 kg Velvetto Soft  ile 2 – 2,5 m² alan boyanabilir.